6 רעיונות לפעילויות גיבוש מקוריות לארגון

אין כמו יום גיבוש לעובדים, כולם מתכנסים למטרה שהיא לא עבודה, אווירה טובה, אנשים מחייכים. אז נכון שזו המטרה, אבל כשאנחנו באים לתכנן את היום גיבוש עצמו, איזה פעילויות הכי יתאימו לארגון שלנו? אם גם אתם מתחבטים בשאלה הזו, החלטנו לעשות בשבילכם קצת סדר בבלאגן, ולכן, להלן מספר רעיונות מקוריים לפעילויות אשר יכולות להתאים לקבוצות עובדים בכל סדרי הגודל ובכל ההרכבים:

סדנת בישול חווייתית
סדנת בישול יכולה להתקיים גם במקומות סגורים וגם באוויר הפתוח – תלוי בסוג הציוד הנדרש לצורך קיומה.
בכדי לארגן סדנת בישול חווייתית כל מה שאתם צריכים זה רעיון טוב (כאשר, בתחום זה רשימת הרעיונות האופציונאליים היא ארוכה): ניתן לבחור לדוגמא, בין סדנת אפייה, סדנת סושי, סדנת בישול צרפתי, סדנת בישול בטבע ורשימת האפשרויות עוד ארוכה ומגוונת.
בשלב הבא, מומלץ לוודא שהמפעילים יהיו כישרוניים וכריזמטיים במיוחד, אשר לא רק ידאגו שהמשתתפים בסדנה יכינו מאכלים טעימים ומושקעים תחת ידיהם, אלא גם יגרום לכך שהסדנה עצמה תהיה חוויה מגבשת ומהנה.
כמובן, שהדרך הטובה ביותר לסיום של סדנת בישול עוברת בארוחה משותפת – ובתקווה שגם תהיה מאוד טעימה.

ארוחת ערב סודית (או פעילות מפתיעה)
אלמנט הסודיות הוא אלמנט אשר יכול להכניס הרבה עניין והתרגשות לפעילות.
הקונספט של ארוחת ערב סודית יהיה פשוט לספק לעובדים אך ורק פרטים מרומזים על הפעילות או על הערב המדובר לדוגמא: מיקום אליו הם צריכים להגיע, שעה, משהו שהם צריכים לעשות או להביא וכיוצא בזה.. בהזמנה, כדאי לציין שלא לדבר עם העובדים האחרים על דבר הארוחה או הפעילות – כשהמטרה היא לנסות ולשמור ככל האפשר על סודיות.
כך יוצא, שהעובדים אמורים להגיע למקום בו מתקיימת אותה הפעילות מבלי לדעת מה מחכה להם, ולמעשה, אפילו מי מהם עומד לקחת חלק באותה הפעילות – הזדמנות לגבש בין עובדים שאין ביניהם אינטראקציה קבועה ביום יום.
כמובן, שלגבי התוכן של הערב האפשרויות הן כמעט ואין סופיות – כך שאפשר לשחק עם הדמיון והיצירתיות.

הקשר בין תו-קניה ל…גבינה לבנה

מותר לטעות פעמיים (אבל לא יותר מזה!)

מיתוג עסקי ומתנות מהשמיים. תאמינו שיש כאן קשר

פעילות ספורטיבית
יש לא מעט פעילויות ספורטיביות אשר יכולות להתאים לימי גיבוש לעובדים ובין היתר: באולינג, קארטינג, קיאקים, פיינטבול, סדנת ריקוד, תחנות אשר כל אחת מהן כוללת פעילות ספורטיבית אחרת (ניתן לחלק את העובדים ל-2 קבוצות ולערוך ביניהן תחרויות נושאות פרסים)  – רשימת האפשרויות היא כמובן עוד מגוונת וארוכה.
המטרה היא כמובן, לבחור בפעילות ספורטיבית אשר יכולה להתאים עבור כולם – אם יש בצוות גם עובדים מבוגרים או עובדים אשר סובלים מבעיות בריאותיות כאלו ואחרות, חשוב להתחשב גם בהם.
חשוב לציין שסוג הפעילות אמורה להתבסס גם על התקציב אשר יוקצה למטרה, על התקופה בשנה, מזג האוויר לדוגמא, יכול להשפיע על השאלה אם זאת תהיה פעילות חוץ או פנים.
מעבר לכך, כדאי לוודא שהפעילות הנבחרת תהיה חווייתית, מגבשת ומאתגרת – בכל זאת, המטרה שעובדים יזכרו את הפעילות וידברו בשבחה.

הרצאה מעניינת
הרצאה מעניינת יכולה להוות כגולת הכותרת של יום גיבוש לעובדים, כאשר, בכדי שההרצאה הנבחרת אכן תשיג את מטרתה, חשוב לבחור בתבונה הן את נושא ההרצאה והן את המרצה אשר יעביר אותה.
נושא ההרצאה יכול להיות קשור במישרין או בעקיפין לארגון או לעובדים, והוא יכול להיות בתחומים אחרים כמו: זוגיות, ביטחון, טיולים, בריאות ועוד.
חשוב לבחור מרצה שמעבר להיותו מקצועי ובקיא בנושא ההרצאה, יהיה גם כריזמטי, שנון ובעל חוש הומור – מה שיתרום תרומה גדולה להנאה וההתלהבות מהנאמר.

פעילות בחוף הים
אם פעילות הגיבוש מתוכננת לעונת הקיץ החמה, ניתן לערוך אותה בחוף הים.
בשביל האווירה אפשר להכין פינות זולה כיפיות לישיבה, להזמין עמדת קוקטיילים קיציים וצבעוניים, יחד עם שילוב של פעילויות ספורט ימי או שייט או משחקי חוף כמו: כדור עף חופים, מטקות ועוד.
פשוט נסו לדמיין פעילות קיצית אולטימטיבית, כזו שיכולה לספק הרבה הנאה לעובדים ומתאימה לכל הגילאים.

טיול בטבע
אז זה אומנם נכון כי טיול בטבע כשלעצמו, לא מהווה קרוב לוודאי, את הפעילות הכי מקורית וייחודית ששמעתם עליה. אבל, עם קצת יצירתיות, ניתן להפוך את הטיול לפעילות חווייתית ומהנה, כזו שהמשתתפים ידברו עליה גם זמן רב לאחר שהיא תסתיים.
ראשית כל, אפשר לבחור קונספט מעניין, רעיונות לכך יכולים להיות: טיול יקבים, טיול בעקבות התרבות הדרוזית, טיול בעקבות סופרים ומשוררים והרשימה עוד ארוכה.
בשלב הבא, מומלץ לתכנן את סדר היום בקפידה: הסעות, עצירות, ארוחות, פעילויות שטח וכו'.
כאמור, תכנון נכון יכול להפוך את הטיול לחוויה בלתי נשכחת.

בהצלחה!

Idan Eldad
Co-CEO and Owner, Advertising Group 10

054-2321554 | idan@pirsum10.co.il | 077-4000-926

אהבתם את הפוסט?

לקבלת רעיונות ומוצרים שיעזרו לכם לקבל השראה, הירשמו: